Acasă Pastile Pastila lui Usca Cele două căi

Cele două căi

0

Îi explicai lui Aurel:
– Dacă vrem o Românie fericită, rămâne needucată. Dacă o vrem educată, va fi nefericită. Suntem într-o dilemă…
– Da’ dacă ar fi, pur și simplu, normală?
– Du-te, omule, de-aici! Mai vrei normalitate când uite cu ce dileme ne confruntăm?…



Sursa

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.