Încă un eșec al bolojenismului nicușordanist falimento-progresist: biletele la piesa mea de teatru, ”Nepotul meu se crede poet!”, care se joacă la Paris pe 10 și 12 iulie de la orele 21:00, la Théatre de l’Orme, sunt mai ieftine decât în România (link în comments). Eu am bănuit dintotdeauna că la Paris ieși mai ieftin din punct de vedere cultural, iar acum am confirmarea. Afișul e-n franceză, dar spectacolul este în limba română, ceea ce eu zic că este încă o lovitură dată globalismului. De aceea, cine vrea să fie naționalist la Paris, acum are prilejul. Am auzit că e mai mișto să fii naționalist la Paris decât la București. Pe verificate.