Acasă Pastile Pastila lui Usca În linia întâi

În linia întâi

0

Azi mi-am luat o sticlă de vodcă și m-am dus către parc, ca să sărbătoresc.
– Ia-o ușor! – mă întâmpină agentul Tudose. Du-te întâi la frizer, că se sperie copiii!
Merg la frizer și, ca să nu mai dau de Tudose, o iau spre cimitir. Îmi aținu calea agentul Virgil:
– Relaxat, nu-i nicio grabă! Morții nu fug nicăieri! Du-te întâi în parc.
– Păi, de acolo m-a trimis la frizer!
– Și foarte bine a făcut! Acum, poți merge înapoi. Aveți voi noroc că veghează Poliția, că altfel vă umpleați deja, până la ora asta, de coronavirus!…



Sursa

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.